dehaze
تغییرات سریع گمرگی؛ معضل فعالیت‌های وارداتی
تغییرات سریع گمرگی

تغییرات سریع گمرگی؛ معضل فعالیت‌های وارداتی

مدیر فروش گروه بازرگانی پارسا با اشاره به فعالیت این مجموعه در دو حوزه واردات و تولید گفت: تغییرات سریع در قوانین گمرگی و بخشنامه‌های مختلف در این زمینه به ویژه در حوزه استانداردهای ترخیص کالا و نیز دخالت نظرات شخصی افراد مجری در اجرای این قوانین، از جمله بزرگ‌ترین مشکلات بخش واردات است.

بابک جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار بازار خبرگزاری دانشجویان ایران(‌ایسنا)، افزود: یکی دیگر از مشکلات مهم در این زمینه مساله حمل و نقل است که به ویژه پس از تحریم با افزایش ناگهانی و شدید قیمت‌ها مواجه و حمل و نقل دریایی نیز بسیار سخت شد.

وی با اشاره به کمبود حمایت از تولید و بی‌توجهی به بخش خصوصی گفت: قوانین دست و پا گیر وزارت کار و موانع و مشکلات سیستم بانکی در زمینه اعطای تسهیلات نیز دیگر مشکلات صنعت در کشور هستند.

به گفته جلیلی کلید حل مشکل بیکاری حمایت از کارفرمایان و کارآفرینان است.

 

یک تجارت خانوادگی

 

مدیر فروش گروه بازرگانی پارسا با اشاره به سابقه 90 ساله و خانوادگی این مجموعه بیان کرد: گروه پارسا کار خود را با واردات مصالح ساختمانی آغاز کرده و تجارت این شرکت نسل به نسل تاکنون منتقل شده است.

وی افزود: گروه پارسا از سال 84 برای نخستین بار در کشور به واردات چوب‌های ویژه فضاهای باز یا «ترمووود» روی آورد و از آن زمان کار خود را در زمینه اجرای نماهای چوبی آغاز کرده است.

جلیلی بیان کرد: گروه پارسا برای واردات این محصول سراغ برند نخست جهان از نظر کیفیت و حجم تولید رفته که با برند لوناوود فعالیت می‌کند و مبدع روش نمای چوبی محسوب می‌شود.

مدیر فروش گروه بازرگانی پارسا گفت: این مجموعه از سال 93 فعالیت خود را در زمینه تولید درها و پارکت‌های تمام چوبی با رویکرد کیفیت‌گرا و حضور در بازارهای جهانی آغاز کرده است.

وی ادامه داد: دستگاه‌های لازم برای راه‌اندازی خط تولید این محصولات از بهترین برند دنیا انتخاب شده‌اند که ساخت کشور آلمان هستند.

جلیلی بیان کرد: گروه بازرگانی پارسا نگاه کیفی را در سرلوحه فعالیت‌های وارداتی و تولیدی خود قرار داده و در زمینه صادرات نیز از برخی کشورها درخواست‌هایی به این شرکت ارائه شده که در حال بررسی است.